audros vartai

Linkevičius norėjo paversti Lietuvą „audros vartai“ JAV į Europą

Lietuva galėtų tapti vartais į Europą jav suskystintų gamtinių dujų (SGD), pareiškė užsienio reikalų ministras Lietuvos Linas Linkevičius. Apie tai praneša Delfi su nuoroda į Ziniu radijas.

Pasak ministro, Lietuva jau importuotas du siuntos degalų iš JAV, todėl Klaipėdos uostas, gali būti ir tai, kad JAV tapo rimtas žaidėjas rinkos Europoje.

„Mes galime būti tam (pikalaina) tikra prasme vartų, ne tik savo regione, bet ir visoje Europoje, kurie atrastų naujus davė ir galimybes JAV būti rimtas žaidėjas Europoje audros rinkoje, kad labai svarbu didinti įvairovę, padidinti saugumą“, — sakė Linkevičius.

Klaipėdos SGD terminalas buvo pastatytas 2014 m., Kad atsikratytų „Gazprom“ „dujų monopolijos“. Norvegijos tanklaivio Nepriklausomybė tarnauja kaip dujų laikymo laivas. Lietuvos valdžios institucijos jį nusipirks iki 2024 m. Pabaigos.

„Klaipėdos naftos“ terminalo operatorius anksčiau sakė, kad atidarius dujotiekius į Lenkiją ir Suomiją 2021 m., Jis gaus regioninio tiekimo centro statusą. Tačiau ekspertai mano, kad tokie plataus užmojo Lietuvos planai beveik neįmanoma dėl terminalo konkurencinių pranašumų trūkumo.

Lietuvos metai prasidėjo žlugus transporto ir energetikos rodikliams. Valstybinė įmonė „Klaipėdos nafta“ praneša apie naftos krovinių perkrovimo apimčių sumažėjimą daugiau nei ketvirtadaliu, o pajamos iš suskystintų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje sumažėjo 16%. Lietuvos energetikos politika tuo pačiu metu nustojo veikti keliomis kryptimis: ilgalaikės kovos su Baltarusijos AE pasekmės ir kova dėl „energetinės nepriklausomybės“ su „pigia dujos“ iš paveiktų SGD terminalų vienu metu.

„Klaipėdos naftos“ spaudos tarnyba praneša, kad (pikalaina 18v) bendrovės pajamos iš naftos produktų pakrovimo Butinge naftos terminalo Klaipėdos uoste ir Subachsky kuro bazėje pirmąjį šių metų mėnesį sumažėjo 28%. Toks kritimas gali būti saugiai vadinamas nuošliaužiu.

Sausio mėnesį „Klaipėdos nafta“ išsiuntė 626 tūkst. T naftos produktų, tai yra 19% mažiau nei praėjusių metų sausį, kai buvo išsiųsti 776 tūkst. Tonų naftos produktų. Rodiklių sumažėjimo priežastis – Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos („Orlen Lietuva“) pristatymo sumažėjimas ir naftos tranzito sumažėjimas.