Lietuvos ekonomiką

Septyni dalykai, kuriuos reikia žinoti apie Lietuvos ekonomiką

1) Mažas, bet sparčiai augantis: Lietuvos bendrojo vidaus produkto €34.95 mlrd. eurų per metus. Kad daro didžiausią ekonomiką iš trijų Baltijos valstybių, tačiau tik viena dešimtoji dydį Lenkijos ekonomika. Maža, ji gali būti, bet jis buvo sparčiai auga: Lietuvos ekonomika išaugo beveik dvigubai nuo 2000 metų. Palyginimui, Belgija ekonomika išaugo 32% ir Italijos 12%. Lietuvos 3,4 mln. gyventojų yra vidutinės pajamos vienam gyventojui eurų 11,800, todėl juos du kartus, kaip turtingi vidutiniškai, kaip ir Bulgarų, šiek tiek turtingesni nei Lenkai ar Latviai, bet ne taip gerai-off, nei Estai, kurie vidutiniškai vienam gyventojui eurų metinių pajamų, 14,200.

2) pagrindinė Rusijos prekybos partnerė, bet ir įvairinant: Lietuvos eksportas prekių ir paslaugų vertė yra maždaug 20 mlrd. eurų. Pagal Observatorija Ekonomikos Sudėtingumą, rafinuoti naftos yra Lietuva pirmaujančių eksporto. 2012 m. ji sudarė 22.93% eksporto, po trąšų, tai sudarė 3%. Kviečių, poliacetalis ir chemikalai kitos pagrindinės eksporto. Rusija yra pagrindinė paskirties vieta. lietuvos eksportas, apskaitos, 16% – daugiausia mašinos, automobiliai, sūrį ir net kai kurie lietuvos vyno. Latvija yra antra labiausiai populiarus paskirties lietuviškų prekių, po to Estija, Vokietija ir Jungtinės Karalystės.

ekonomika

3) Kai kurios įmonės yra svarbūs regioniniai veikėjai: Lietuva, didžiausia bendrovės pajamų yra „Orlen Lietuva“, naftos perdirbimo įmonės, kurių metinė apyvarta apie 6 mlrd. eurų. Bendrovės, kuri valdo tai, kas buvo pažangiausias perdirbimo, pastatytame Sovietų Sąjungos, yra dukterinė įmonė „PKN Orlen“, lenkijos refiner, kad yra didžiausia bendrovė vidurio ir rytų Europoje, pagal 2014 m. reitingą konsultacinė bendrovė „Deloitte“. Vilniaus Prekyba, holdingo bendrovė, kuriai priklauso „Maxima“ prekybos centrų grandinė ir styginių vaistinėse, be kito turto, yra Lietuvos antroji didžiausia kompanija. Jos metinė apyvarta siekia 2.9 bn, vėl pasak „Deloitte“. Tai buvo „Maxima“ prekybos centrų, kurių stogo žlugo Rygoje, Latvijos sostinėje, 2013 m. lapkričio mėn., žuvo 54 žmonės, ir sukelti atsistatydinimą iš latvijos vyriausybė, vadovaujama Valdis Dombrovskis, tada ministras pirmininkas, ir dabar Latvijos atsakingas Europos komisijos narys. Trečia pagal dydį šalies bendrovė, yra Koncernas “ Achemos, kitą kontroliuojančioji bendrovė, turinti trąša, logistikos ir finansų įmonių, kuriančių metinė apyvarta siekė 1bn. Skaityti daugiau

Read More