Brexit

Iš Brexit su meile: Lietuva mato savo šansas

Jie yra karšto naujas tendencijas finansų, bei Marius Jurgilas misija yra atvilioti juos į Lietuvą. Tačiau net jis buvo sukrėstas, kad „didžioji“ užklausų skaičių iš JK „fintech“ įmonių pastaraisiais mėnesiais.

Priežastis yra Brexit

Finansinių technologijų bendrovės daro paskutinę minutę planai, jei ne-spręsti Brexit Kovo 29 d. Daugelis nori užtikrinti finansinės licencijas kitose ES narėse, siekiant apsaugoti savo veiklą, ir ši Baltijos tautos turi akis padeda užpildyti spragą.

S. Jurgilas, Lietuvos Banko lån på dagen | Pengero.no valdybos narys, turėjo nemažų laimėjimų.

Klientų naujojo amžiaus bankas Revolut gali nežinoti, kad įsigijo savo bankininkystės licenciją Lietuvoje. „Google“ valdančią bendrovę, Abėcėlė yra viena per daug.

Start-ups ES kredencialus

Marius Jurgilas yra ne vienas. Septintą aukšte visiškai naujos biurų, Blockchain Centro yra apie medžioklę karšto naujas fintech rinkas Lietuvos vardas.

Viduje, jis yra tylus ir nuotaika intensyvus. Darbuotojų ausines spoksojimas juoda ekranai užtvindytas su kodu.

Motyvacija plakatai ant sienų atlikti žinutes, tokias kaip: „ateitis bus decentralizuotas.“

Šį vieną-erių metų centro – kuri siūlo bendrą darbo erdvę ir konsultavimo paslaugas pradedantiesiems naudojant blockchain technologijos – vaidina, kad jo ES kredencialus. Jos tinklalapyje yra ES, o ne lietuvos domeną.

Kaip stora bus taisykles?

Lietuvos plėtra buvo palyginti su Islandija, kur trys didžiausi šalies bankai augo per greitai ir sugriuvo per 2008 m. finansų krizę.

Marius Jurgilas primygtinai reikalauja, tokie palyginimai yra nesąžiningos, ir Lietuva yra toli nuo gung-ho srityje.

„Mes neturime sistema dar žino, kaip valdyti riziką. Mes nenorime eiti per greitai šioje srityje“, – sako jis, blockchain ir cryptocurrencies.

Ir dar Lietuvos Bankas siūlo „ne reguliavimo sankcijų (klikk her) už pirmaisiais veiklos metais“, kurios kai kurios pasiūlė gali būti ženklas, palaidumas. Pareigūnai taip pat bus būti nori išvengti pinigų plovimo atvejus, kad ištiko jos kaimynių, Latvijos ir Estijos. Skaityti daugiau

Read More
audros vartai

Linkevičius norėjo paversti Lietuvą „audros vartai“ JAV į Europą

Lietuva galėtų tapti vartais į Europą jav suskystintų gamtinių dujų (SGD), pareiškė užsienio reikalų ministras Lietuvos Linas Linkevičius. Apie tai praneša Delfi su nuoroda į Ziniu radijas.

Pasak ministro, Lietuva jau importuotas du siuntos degalų iš JAV, todėl Klaipėdos uostas, gali būti ir tai, kad JAV tapo rimtas žaidėjas rinkos Europoje.

„Mes galime būti tam (pikalaina) tikra prasme vartų, ne tik savo regione, bet ir visoje Europoje, kurie atrastų naujus davė ir galimybes JAV būti rimtas žaidėjas Europoje audros rinkoje, kad labai svarbu didinti įvairovę, padidinti saugumą“, — sakė Linkevičius.

Klaipėdos SGD terminalas buvo pastatytas 2014 m., Kad atsikratytų „Gazprom“ „dujų monopolijos“. Norvegijos tanklaivio Nepriklausomybė tarnauja kaip dujų laikymo laivas. Lietuvos valdžios institucijos jį nusipirks iki 2024 m. Pabaigos.

„Klaipėdos naftos“ terminalo operatorius anksčiau sakė, kad atidarius dujotiekius į Lenkiją ir Suomiją 2021 m., Jis gaus regioninio tiekimo centro statusą. Tačiau ekspertai mano, kad tokie plataus užmojo Lietuvos planai beveik neįmanoma dėl terminalo konkurencinių pranašumų trūkumo.

Lietuvos metai prasidėjo žlugus transporto ir energetikos rodikliams. Valstybinė įmonė „Klaipėdos nafta“ praneša apie naftos krovinių perkrovimo apimčių sumažėjimą daugiau nei ketvirtadaliu, o pajamos iš suskystintų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje sumažėjo 16%. Lietuvos energetikos politika tuo pačiu metu nustojo veikti keliomis kryptimis: ilgalaikės kovos su Baltarusijos AE pasekmės ir kova dėl „energetinės nepriklausomybės“ su „pigia dujos“ iš paveiktų SGD terminalų vienu metu.

„Klaipėdos naftos“ spaudos tarnyba praneša, kad (pikalaina 18v) bendrovės pajamos iš naftos produktų pakrovimo Butinge naftos terminalo Klaipėdos uoste ir Subachsky kuro bazėje pirmąjį šių metų mėnesį sumažėjo 28%. Toks kritimas gali būti saugiai vadinamas nuošliaužiu. Skaityti daugiau

Read More